"Pool tööst tehakse saalis, teine pool köögis!"

"Sport ja liikumine on kõige tõhusam ravim!"

Teenused

Liikumisaparaadi diagnostika

Diagnostika eesmärgiks on uurida skeleti- ja lihassüsteemi seisundit ning kindlaks teha selle tugevusi ja puudusi. Mitme lihtsa testi käigus saame infot sinu liigeste liikuvuse, lihaste jõu ja painduvuse ning võimalike düsbalansside ning defitsiitide kohta. Sellisel moel on võimalik koostada õige treeningplaan, mis vastab kõige paremini sinu individuaalsetele vajadustele. 

Toitumisnõustamine

Tänapäeva ühiskonna suureks väljakutseks on pidevalt sagenev ülekaalulisus ja sellega kaasnevad tervislikud probleemid nagu südame- ja veresoonkonna haigused, ainevahetushäired, teist tüüpi diabeet, liigeste kulumine ning psüühilised sümptomid. Üleliigsete kilode sagedasteks tekkimispõhjusteks on vähene kehaline aktiivsus ja puudulik teadmine tervisliku toitumise kohta. 

Sport ja õige toitumine käivad alati käsikäes. Olgu sul eesmärgiks lihaskasvu toetamine, optimaalne valmistumine võistluseks või vajad paar lihtsat nippi kaalu langetamiseks, aitan ma sind teaduslikult tõestatud toitumissoovitustega!

Füsio- ja sporditeraapia

(Spordi-) füsioterapeut on kvalifitseeritud liikumis- ja tervisespetsialist, kelle ülesandeks on kehaliste harjutuste, spordi- ja liikumisprogrammide ning tervist edendavate käitumisviiside abil taastada inimese füüsiline funktsionaalsus, parandada elukvaliteeti ning positiivselt mõjutada psüühilist tervist.

 

Minu töö raskuspunktideks on:

  • Üldine fitness ja tasakaalustatud füüsiline aktiivsus,

  • Sport siselundkonna haiguste puhul (nt. südamesport ja diabeet),

  • Sport ortopeediliste probleemide ja sporditraumade puhul (nt. ristatisidemete vigastus),

  • Lõdvestustehnikad ja stressi maandamine, mediteerimine ja venitus,

  • Treeningprogrammid iseseisvaks treenimiseks jõusaalis, kodus ja väljas.

Nõuanded tervislikuks ja aktiivseks eluviisiks

Tervislik eluviis ei tähenda vaid tervislikku toitumist, samuti nagu ei pea trenni tegemiseks jõusaalis käima. On olemas lugematu arv võimalusi olla aktiivne ning mitmeid ebatervislikke harjumusi, millest tasuks loobuda. Olla terve tähendab otsida tasakaalu töö, kodu ja vaba aja vahel. Nõustamise käigus analüüsime sinu elustiili, et anda sulle soovitusi ja nippe, kuidas püsida terve ja oma elust rõõmu tunda.

 

 

Minu visioon

"Sport ei ole vaid sportlaste jaoks, tervislik eluviis on kõigi jaoks!"

Juba väiksest saati on sport olnud minu elu lahutamatuks osaks. Kolmandas klassis alustasin oma esimeste ujumistrennidega. Jõudes põhikooli ajal eesti noorte ujumiskoondisesse ja saavutades juuniorina Eesti ujumise meistrivõistlustel medalikohti, pälvisin kolm korda Nõmme Spordiklubi aasta parima ujuja ning Tallinna Õismäe Gümnaasiumi parima sportlase tiitli. Abituriendina jõudsin mõistmisele, et soovin oma tuleviku spordile ja tervisele pühendada, motiveerides teisi inimesi rohkem sporti tegema ja aitama neid, kes osutusid traumade või haiguste ohvriks. Seejuures teadsin ma juba toona, et sport peaks olema kõigile kättesaadav ning vahel piisab inimesele kõigest ühest motiveerivast lausest, et tal tekiks usk enda võimetesse, muuta oma elustiili aktiivsemaks ja tervislikumaks.

Olles olnud aktiivne võistlussportlane tean ma väga hästi, kui vajalik on atleedi jaoks hea meditsiiniline ja psühholoogiline toetus. Tihti on kuulda lugusid sellest, kuidas noor sportlane oli vigastuse tõttu sunnitud oma lemmiktegevusest loobuma, tuues endaga paratamatult kaasa nii füüsilisi kui ka vaimseid probleeme. Kahjuks peab tõdema, et Eestis on suur puudus kvalifitseeritud spetsialistidest rehabilitatsiooni ja taastusspordi vallas. Minu sooviks on, et igal inimesel – olgu ta sportlane, haigusest taastuv patsient või tervislikumalt elada sooviv isik – oleks võimalus saada professionaalset nõustamist ja abi.

Oma õpingute ajal panustasid minu õppejõud sporditerapeudi töö teaduslikkusesse ja töö professionaalsusesse. Nii hindan ka mina oma töös kõige rohkem teadusel põhinevaid meetodeid ja ei salli šarlatanismi. Samal ajal hindan klassikalisi, mitmete põlvkondade vältel ja spetsialistide poolt heakskiidetuid töömeetmeid.

© 2020 Pjotr Voronõi, M.Sc., www.sporditeraapia.ee